Hormonalna terapia zastępcza - HTZ

Od jakich dawek hormonów należy rozpocząć HTZ?

Jedną z podstawowych zasad leczenia jest stosowanie minimalnej skutecznej dawki leku. W nowoczesnej medycynie menopauzalnej ta zasada również stanowi „złoty standard”. Niskodawkowa HTZ w stopniu podobnym do wysokich dawek eliminuje objawy wypadowe, zarówno uderzenia gorąca, jak i zmienność nastroju, depresję.

Jednocześnie niskodawkowa HTZ wiąże się z wielokrotnie mniejszym ryzykiem wystąpienia objawów niepożądanyh, takich jak: bóle piersi, czy nieprawidłowe krwawienia z macicy. Skutkuje to lepszą tolerancją terapii przez pacjentki i możliwością kontynuacji przez lata, co z kolei stanowi najlepszą ochronę przed osteoporozą. Określenie niskodawkowa HTZ wiąże się z zawartością w lekach dawki komponenty estrogenowej i odpowiada: 1mg 17β-estriadiolu doustnej, 0,3mg estrogenów skoniugowanych (CEE) doustnie, 25mg estradiolu przezskórnie.

Nie zapomnij: zbliża się dzień babci, walentynki oraz… ferie

hastagi na stronie:

#subatrofia wikipedia #htz plastry #htz leki #natural herbal treatment herbatka #htz forum #HTZ preparaty #forum ginekologiczne 2011 htz #plastry htz #plastry na menopauze cena #wczesna HTZ

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Tagi: #dla   #jak   #jest   #od   #pod   #rak   #tak   #tym