Menopauza

Leki ziołowe podczas menopauzy

Podczas klimakterium niektóre kobiety stosują zioła na dolegliwości związane z menopauzą.
I tak, na uderzenia gorąca można stosować taką mieszankę: po 50 g dziurawca i liścia ruty, po 25 g rumianku i malwy czarnej – z jednej łyżki takiej mieszanki sporządzamy szklankę naparu i pijemy po 15 minutach parzenia.

Na zaburzenia menstruacyjne: po 50 g kwiatu malwy i kwiatu jasnoty białej, po 25 g przywrotnika, szyszek chmielu, ziela serdecznika, liści szałwii: 1 łyżka na pół szklanki, parzymy przez 20 minut i pijemy dwa razy dziennie.

Na zaburzenia krążenia: 10 gramów liści lub ziela ruty, po 20 g rozdrobnionych kłączy tataraku, owocu głogu i kwiatu rumianku, 30 g szyszek chmielu, po 50 g ziela jemioły i serdecznika – wsypać 1 – 2 łyżki mieszanki do termosu, zalać dwoma szklankami wrzątku i odstawić na 1 – 2 godz. Pić 2 – 4 razy dziennie między posiłkami.

Można też zastosować gotowe preparaty ziołowe, takie jak na przykład: Perfocrat, Klimatogran, Venoforton, żeń-szeń, pyłek kwiatowy lub leki homeopatyczne, np. Krople R10 (10 – 15 kropli trzy razy dziennie), Cimcifuga (10 kropli trzy razy dziennie), Klimakt Heel (1 tabletka pod język trzy razy dziennie), Climaxol.

hastagi na stronie:

#menopauza leki ziołowe #leki ziołowe na menopauzę #venoforton w tabletkach #klimakterium leki #leki na menopauzę forum #klimakt heel opinie #menopałza #menopauza leki forum #Klimakt-Heel opinie #leki na klimakterium #ziołowe leki na menopauzę #tabletki ziołowe na menopauze #klimatogran #klimakt heel forum #venoforton opinie #menopauza leki #tabletki na menopauze #tabletki na menopauze forum #klimakterium leki ziołowe #menopauza leki naturalne #preparaty na menopauze #venoforton forum #napady gorąca zioła #menopalza leki #zioła na klimakterium #menopauza tabletki ziołowe #menopauza leki homeopatyczne #preparaty na menopauzę forum #naturalne leki na menopauzę #www menopalza pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy