Osteoporoza

Osteoporoza i chrząstka rekina

Osteoporoza i chrząstka rekina. autorem artykułu jest Rafał Skowroński O początku osteoporozy możemy mówić wówczas, gdy spada ilość masy kostnej, która znajduje się w kościach.

Osteoporoza i chrząstka rekina.

autorem artykułu jest Rafał Skowroński


O początku osteoporozy możemy mówić wówczas, gdy spada ilość masy kostnej, która znajduje się w kościach.

Ubytek ten może być spowodowany przez szereg czynników, takich jak menopauza, brak hormonów płciowych, a także niewłaściwa dieta czy spożywanie nadmiernych ilości alkoholu i kawy. Osteoporoza charakteryzuje się takimi objawami jak: bóle kości, obniżenie wzrostu i częste złamania, które powstają nawet przy drobnych upadkach.

W Polsce chorobą tą dotkniętych jest ponad 20% osób, które ukończyły 50 lat życia. Daje to niemałą liczbę ok. 4 milionów chorych. W przypadku złamania szyjki kości udowej prawie 30% chorych wymaga pomocy innych aż do śmierci.

Najbardziej skutecznym sposobem walki z osteoporozą jest zmniejszenie ubytków tkanki kostnej. Jedną z metod prowadzących do zwiększenia ilości tkanki kostnej jest stosowanie diety bogatej w wapń i fosfor. Niestety, niekiedy bardzo trudno zapewnić naszym kościom odpowiednią dawkę tych pierwiastków poprzez dobór odpowiednich składników dietetycznych. Jeżeli jest tak w naszym przypadku, to nie pozostaje nam nic innego jak skorzystać z dobrodziejstw farmaceutyki.

Suplementy diety dostępne na rynku zwykle zawierają wapń, ale jest specyfik, który zaleca się szczególnie osobom narażonym na osteoporozę.

Tym preparatem jest chrząstka rekina. Może to budzić pewne zdziwienie, jednakże jeżeli weźmiemy pod uwagę fakt, iż chrząstka z której jest zbudowany szkielet rekina w 100% złożona jest głównie z wapnia i fosforu, i to w proporcjach doskonale odpowiadających strukturze ludzkiej kości, to jest to optymalne rozwiązanie. Chrząstka rekina może być stosowana profilaktycznie a także wspomagająco podczas leczenia osteoporozy.

Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

hastagi na stronie:

#chrząstka rekina opinie #chrząstka rekina forum

A to już wiesz?  pigułka antykoncepcyjna i nowe skutki jej zażywania

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy