Podawanie estrogenów w hormonalnej terapii zastępczej jest potrzebne, gdy stwierdzamy ewidentne objawy niedoboru estrogenów, a nie ma przeciwwskazań do tego typu działań terapeutycznych. Zawsze lekarz podejmuje decyzję o HTZ.K
#PowiedzJak… rozmawiać o wsparciu w chorobie ? komunikacja podstawowym budulcem relacji z opiekunemTowarzyszenie osobie chorej na co dzień, w jej zmaganiach z chorobą, w tym wspólne pokonywanie problemów, ale i wspólna rad
INFORMACJA PRASOWAWarszawa, 6 lutego 2020 r.Biofilm w jamie ustnej… o co chodzi? Promienny uśmiech i przyjazne nastawienie otwiera wiele drzwi. Jednak, żeby bez skrępowania szeroko się uśmiechać, powinniśmy na co dzień
Informacja prasowa, 16.05.2018Nie taka kolonoskopia straszna?Kolonoskopia to jedno z badań pozwalających na wczesne wykrycie raka jelita grubego. Badanie polega na obrazowaniu wnętrza jelita za pomocą wziernika zakończonego kame
INFORMACJA PRASOWAWarszawa, 28 czerwca 2018Kompleksy to cechy, których w sobie nie lubimy i nie akceptujemy. Pojawiają się wówczas, gdy zbyt duże znaczenie przypisujemy poszczególnym elementom naszego wyglądu czy charakteru lu
Informacja prasowa, 13.06.2018Profilaktyka zdrowotna to wszystkie zachowania i działania, które zapobiegają chorobom oraz umożliwiają wczesne ich wykrycie i leczenie. Stan naszego zdrowia w ponad 50 procentach zależy od stylu ż
W okresie klimakterium stwierdza się deficyt noradrenaliny oraz serotoniny, spowodowany prawdopodobnie spadkiem stężenia hormonu luteotropowego. Osłabienie aktywności w zakresie tych właśnie układów jest jednym z istotnych i p
informacja prasowaWarszawa 13.09.2019Dobre wieści dla pacjentów z łuszczycą plackowatą!15 lipca br. Rada Przejrzystości Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji (AOTMiT) pozytywnie zaopiniowała zmiany w programie le
Peptydy grasicy podniosą odpornośćPo 25 roku życia spada produkcja hormonów grasicy, co powoduje słabszą pracę układu odpornościowego oraz większą podatność na nowotwory, choroby reumatyczne i zaburzenia wzrostu. Dlatego
Eksperci rekomendują, aby kobiety po przekroczeniu 40-tego roku życia badane były w kierunku zagrożenia czerniakiem złośliwym oraz rakami skóry (podstawno- i kolczystokomórkowym) raz na rok. Badanie polega na dokładnych oglę