Uroda kobiety

Jak usunąć owłosienie z pach i strefy bikini?

Nogi nogami – istnieje naprawdę wiele metod tego, aby pozbyć się z nich owłosienia, natomiast tak wrażliwe miejsca, jak pachy, brodawki i okolice bikini potraktowane są trochę „po macoszemu”, ponieważ wybór depilacji dla tych partii ciała, nie jest zbyt wielki. Oczywiście jest tradycyjna metoda – żyletka.

Owszem, można w ten sposób szybko i niemal bezboleśnie usunąć włoski. Jednak może się to skończyć mało ciekawie w momencie zacięcia się ostrzem, kiedy to zaczyna lecieć krew, a poza tym już na drugi, lub ewentualnie na następny dzień włoski zaczynają odrastać, są ostre, kłujące, a wszystko strasznie swędzi.

iemna strona błonnika   Cemna strona błonnika   Cimna strona błonnika   Ciena strona błonnika   Ciema strona błonnika

Teraz, w okresie, gdy dni są naprawdę ciepłe, często wychodzimy w krótkich koszulkach i nasze pachy są na widoku, gdy na przykład podnosimy ręce. I warto znaleźć taki sposób, który pozwoli pozbyć się owłosienia z tej partii na długo – dzięki któremu odrastające włoski nie będą czarne, kłujące i ostre, minimalizując tym samym własny komfort.

Polecam więc serdecznie i szczerze depilator do okolicy pach – pomimo tego, że jest to metoda dość bolesna, to jednak efekt jest piorunujący. Nowe włoski pojawiają się gdzieś dopiero po tygodniu, albo nawet dłużej, no i są jaśniejsze, delikatniejsze, nie kłują. Warto więc trochę chwilę pocierpieć, żeby na długo mieć spokój z depilacją.

Podobnie rzecz ma się w stosunku do brodawek – jeśli są to pojedyncze włoski, nie widzę problemu, aby usunąć je depilatorem. Oczywiście, pod warunkiem, że jest to skóra świeża, umyta i miękka, ale koniecznie sucha! Również można usunąć włoski tą metodą z okolic brzucha czy nóg. Problem pozostaje, jeśli chodzi o okolice bikini. Jest to niewątpliwie problem, ponieważ zwykła żyletka usuwa włoski stamtąd jedynie na chwilę, a odrastające są strasznie kłujące, no i swędzą.

Stosując kremy – wynik jest ten sam, a ponadto często występują różne podrażnienia i reakcje alergiczne. Stosowanie depilatora czy wosku w tych miejscach jest strasznie bolesne. Poza tym depilatora nie stosuje się do długich włosów. Można jednak wybrnąć z sytuacji. Oczywiście, nie tak zupełnie bez wyrzeczeń. Na początek proponuję zakup specjalnego zestawu do depilacji okolic bikini w kremie, np. „Veet Duo Bikini” (cena ok. 32 złote), składający się ze szpatułki, kremu do depilacji oraz kremu po depilacji.

Po zastosowaniu proponuję odczekać parę dni, aż włoski nieco podrosną, a następnie, przynajmniej te wystające spoza majtek, te najbardziej widoczne, usunąć depilatorem. W miarę możliwości można spróbować woskiem lub depilatorem również dalej, choć jest to metoda z pewnością bardzo bolesna. Na pewno dla niektórych niezupełnie obojętna. Przez wielu lekarzy niepolecana. W ostateczności pozostaje jeszcze bezbolesna, ale piekielnie droga, metoda laserowa.
Marta Akuszewska

hastagi na stronie:

#owłosione łono

Similar Posts