Zdrowie

Kiedy zmęczenie odczuwamy w stopach

Kiedy zmęczenie odczuwamy w stopach
Informacja prasowa 7 kwietnia 2017 Kiedy zmęczenie odczuwamy w? stopach Regularne odczuwanie bólu w stopach, może oznaczać nieodpowiednio dobrane obuwie lub problem z nerkami ?

Informacja prasowa
7 kwietnia 2017

Kiedy zmęczenie odczuwamy w? stopach

Regularne odczuwanie bólu w stopach, może oznaczać nieodpowiednio dobrane obuwie lub problem z nerkami ? wtedy należy skonsultować się ze specjalistą. Jeśli jednak taki dyskomfort pojawia się od czasu do czasu, szczególnie w upalne dni lub po dłuższej wędrówce, warto poznać kilka sposobów, które pozwolą na szybki relaks i regenerację stóp. Marka Gehwol przygotowała sprawdzone sposoby, które pomogą zmęczonym nogą.

Zmęczenie w stopach najczęściej objawia się w postaci opuchlizny, bólu oraz pieczenia. Pojawia się w szczególności w upalne dni, kiedy krążenie spowalnia, a w tkankach zbiera się limfa. Stąd bierze się obrzęk nie tylko na nogach, ale także na palcach oraz całych rękach. W takich przypadkach nie wolno zapominać o aktywności fizycznej oraz o odpowiednim nawodnieniu organizmu. Co jeszcze możemy zrobić, aby przynieść naszym stopom ulgę?

Po pierwsze: nogi do góry!
Kiedy na nogach pojawia się opuchlizna oznacza to, że nasz organizm ma problem z transportem limfy. Odpoczynek z nogami położonymi wyżej niż reszta ciała pozwoli na jej swobodny przepływ i zniwelowanie obrzęku. Pomoże również delikatny masaż nóg wykonywany od kostek w kierunku serca. Jeśli kłopot jest częsty, może oznaczać to problem z krążeniem. W takim przypadku warto dostarczyć organizmowi odpowiedniej dawki diosminy. Ma ona działania przeciwobrzękowe, wzmacnia żyły i poprawia krążenie.
Po drugie: odpowiednia pielęgnacja
Stosując w codziennej pielęgnacji kosmetyki na bazie mentolu możemy zniwelować uczucie zmęczenia stóp. Balsamy chłodzące, które w swoim składzie będą zawierały olejek rozmarynowy i z sosny górskiej, zlikwidują uczucie pieczenia i zapobiegną powstawaniu nieprzyjemnego zapachu oraz infekcji grzybicznych. Warto również, raz w tygodniu, wykonać odprężający masaż całych nóg. Można do tego celu wykorzystać oliwkę lub specjalny krem, który dzięki zawartości wyciągu z kasztanowca wzmocni kruche żyły oraz załagodzi obrzęki.

A to już wiesz?  Badanie genów metabolizmu i otyłości cz.2

Po trzecie: relaks
Kiedy stopy bolą i pieką, można również znaleźć ukojenie w chłodnej kąpieli. Dodając odpowiednią sól np. z zawartością lawendy zregenerujemy zmęczone stopy. Dodatkowo wpłynie to korzystnie na stan skóry. Zostanie zmiękczona oraz zdezynfekowana. Naturalne olejki eteryczne zadziałają relaksacyjnie oraz pobudzą ukrwienie naskórka.
Chcąc wzmocnić i zregenerować nogi z tendencją do opuchlizny warto korzystać z profesjonalnych produktów Gehwol. Do pielęgnacji zmęczonych stóp i opuchniętych nóg w szczególności polecane są:
1. Balsam do suchych i zmęczonych stóp Gehwol, cena ok. 30 zł/ 125 ml
2. Balsam pielęgnacyjny do stóp i nóg Gehwol, cena ok. 30 zł/ 125 ml
3. Balsam odświeżający i chłodzący do stóp i nóg Gehwol, cena ok. 23 zł/ 75 ml
4. Sól do kąpieli z lawendą Gehwol, cena ok. 25 zł/ saszetki 10 x 20 gr

Więcej informacji na temat marki Gehwol, znaleźć można na stronie www.gehwol.pl
Dodatkowe informacje:
Gehwol to profesjonalne kosmetyki do pielęgnacji stóp i nóg, które produkowane są przez niemiecką firmę Eduard Gerlach GmbH. Produkty marki znane są na całym świecie. W Polsce jej wyłącznym dystrybutorem od 2003 roku jest firma Miralex Sp. z o.o.
Produkty Gehwol dostępne są wyłącznie w wybranych salonach kosmetycznych i aptekach. Wszystkie preparaty, których w ofercie jest ponad 50, podzielono na trzy linie: Gehwol, Gehwol Med i Gehwol Fusskraft. Obok produktów przeznaczonych do pielęgnacji stóp, marka proponuje także specjalistyczne ortezy z żelu polimerowego, a także kosmetyki do pielęgnacji rąk ? Gerlasan i twarzy ? Gerlavit.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy