Menopauza

MALI PACJENCI I GWIAZDY PÓJDĄ W POKAZIE ?DZIECI DZIECIOM?

Najmłodsi pacjenci warszawskich ośrodków onkologicznych w towarzystwie znanych i lubianych gwiazd sceny, kina, telewizji i muzyki zaprezentują na wybiegu najnowsze kolekcje firmy Endo i projekty

Najmłodsi pacjenci warszawskich ośrodków onkologicznych w towarzystwie znanych i lubianych gwiazd sceny, kina, telewizji i muzyki zaprezentują na wybiegu najnowsze kolekcje firmy Endo i projekty Łukasza Jemioła. Wyjątkowy pokaz mody, organizowany przez Fundację Spełnionych Marzeń, odbędzie się w poniedziałek 14 października 2019 roku o godz. 19.00 w Hulakula Rozrywkowe Centrum Miasta w Warszawie. ? Pokażemy naszym koleżankom i kolegom, że można wygrać z chorobą i zawsze warto mieć nadzieję ? mówią młodzi pacjenci.

W poniedziałek 14 października o godzinie 19.00 w Hulakula Rozrywkowe Centrum Miasta przy
ul. Jagiellońskiej 82B w Warszawie rozpocznie się wyjątkowy pokaz najnowszych kolekcji firmy Endo oraz projektów Łukasza Jemioła, w którym wezmą udział mali modele – pacjenci w trakcie i po zakończonym leczeniu z klinik onkologicznych w Warszawie: Instytutu Matki i Dziecka oraz Szpitala Pediatrycznego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

? Dla Maciusia udział w pokazie ?Dzieci Dzieciom? to ciekawa przygoda i wyjątkowe spotkanie ze znajomymi. Dla mnie to z kolei okazja do wsparcia innych leczących się dzieci i ich rodziców. Możliwość obejrzenia relacji z pokazu z ekipą szczęśliwych dzieciaków na zdjęciach daje niesamowitą energię i wiarę ? tak dzieciom, jak i ich rodzicom. Warto się tym dzielić ? mówi mama Maćka Kwiatkowskiego (8 lat).
? Bardzo się cieszę, że podczas pokazu spotkam się z innymi dziećmi, które miały nowotwór i go pokonały. Sam także chciałbym pokazać innym, że da się wygrać z rakiem i być jak każdy inny. Cieszyłbym się, gdyby moi koledzy, którzy teraz są na oddziale, wystąpili na następnym pokazie. Każdy z nich powinien móc pochwalić się, że wygrał! ? mówi Karol Waśkowiec (10 lat).

Jak mówi mama 6-letniej Julki Jekiel, wyjście w pokazie w towarzystwie znanych i lubianych gwiazd to dla dziewczynki ważne wsparcie w walce z nieśmiałością. ? Julka może poczuć się jak prawdziwa modelka, zapomnieć o chorobie i po prostu świetnie bawić ? mówi mama Julii.
Młodym modelom na wybiegu będą towarzyszyć znane i lubiane gwiazdy sceny, kina, telewizji, muzyki. m.in.: Beata Tadla, Karolina Pilarczyk, Gabi Drzewiecka, Anna Korcz, Sasha Strunin, Łukasz Jemioł, Szymon Majewski, Pascal Brodnicki i Conrado Moreno. Dzieci wystąpią w strojach przygotowanych przez firmę Endo, a towarzyszące im gwiazdy w bluzach zaprojektowanych przez Łukasza Jemioła.

A to już wiesz?  Kleszcze ? jak skutecznie chronić siebie i swoich najbliższych?

Misją pokazu mody ?Dzieci Dzieciom? jest walka ze stereotypowym postrzeganiem młodych pacjentów onkologicznych.
? W powszechnej świadomości wciąż funkcjonuje wizerunek smutnych i bezradnych dzieci, które walczą z chorobą nowotworową. Tymczasem rzeczywistość jest zupełnie inna ? młodzi pacjenci onkologiczni to często odważne i zdeterminowane dzieciaki, które w pełnym wyzwań okresie terapii i rehabilitacji onkologicznej mają ogromną siłę, którą dzielą się ze swoimi kolegami i koleżankami, rodzicami i bliskimi. W trakcie naszej wieloletniej współpracy z polskimi ośrodkami, prowadzącymi terapię onkologiczną, zauważyliśmy, że tym, czego potrzeba młodym pacjentom, jest wsparcie w rehabilitacji poprzez sport i rekreację. Okazuje się, że to właśnie ruch i radosna zabawa z rówieśnikami najlepiej pomagają wrócić do zdrowia ? mówi Tomasz Osuch, prezes Fundacji Spełnionych Marzeń, inicjator i organizator pokazu mody ?Dzieci Dzieciom?.

W ramach pokazu ?Dzieci Dzieciom? Fundacja Spełnionych Marzeń podsumowanie tegoroczne projekty realizowane na rzecz najmłodszych pacjentów onkologicznych.

? Za nami rok wspaniałych projektów, takich jak: Onko Liga, Harleyada Marzeń, pokaz mody odbywający się w ramach Cracow Fashion Square, wyjazd podopiecznych na Słowację oraz około 100 wydarzeń organizowanych bezpośrednio na oddziałach onkologicznych w całej Polsce. Potrzeby młodych pacjentów są jednak znacznie większe, dlatego już zaplanowaliśmy kolejne inicjatywy, nakierowane na rehabilitację poprzez sport i rekreację ? zapowiada Tomasz Osuch.
Podczas wydarzenia na gości czeka loteria fantowa oraz licytacja charytatywna. Pokaz uświetni występ zespołu Electric Girls.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy